ב- 4.9.2016 נפתחה בגאווה ובהתרגשות המכינה הקדם צבאית "באר אורה" למחזור השני. למי שאינו מכיר, המכינה שוכנת בפאתי הישוב באר אורה, על שרידי בסיס הגדנ"ע הראשון בארץ. אל הנקודה הדרומית הגיעו 27 חניכים שסיימו תיכון, נרגשים ונמרצים לכבוש את המדבר. במהלך השנה החניכים עסוקים בתכנים לימודיים שונים כגון אזרחות, יהדות פילוסופיה ומדבר. בנוסף עוסקים בהתנדבות קהילתית ומעורבות חברתית בכל חבל אילות.
כחלק מאבני היסוד של המכינה אנו שואפים לכך שבוגרי המכינה (לפחות חלק מהם) ישובו לחבל במהלך חייהם הבוגרים. בשנה החולפת יצרנו מעורבות אינטנסיבית של חניכי המכינה בחבל אילות דרך הפעילויות הקהילתיות, העבודה וההתנדבויות. עם המחזור הנוכחי אנו רוצים להעמיק את החיבור וההיכרות. אנו מאמינים שהיכרות חניכי המכינה עם ישובי חבל אילות תגביר את הזיקה והקשר הקהילתי. כמו כן, כך יוכלו לרכוש ידע מעמיק על מקורותיו של כל ישוב וייחודו.
 

על מנת לממש מטרה זו, קיימנו השנה פרויקט ייחודי הנקרא "קו 20". בתאריך ה-12.9.16 יצאו החניכים והתפזרו ברחבי המועצה האזורית על מנת להכיר כל ישוב וקיבוץ לעומק. כל קבוצת חניכים יצאה לראיין, להתרשם, להכיר ולחקור את המקום. ביקשנו לדעת את העבר, ההווה והעתיד, להתרשם מהיום יום, ממאפיינים ייחודיים ולחוש את האווירה המיוחדת והשונה בכל ישוב וקיבוץ.
בכל מקום התארחו החניכים בנדיבות, רוחב לב על ידי נציג מהקיבוץ שהסביר ונתן מידע על מקום מגוריו. לאחר מכן יצאו למשימה אישית שבה פגשו אנשים נוספים שהסבו אווירה מזמינה ונעימה.
 

בסופו של היום הגדוש החניכים חזרו למכינה עמוסי מידע ושפע של חוויות מרתקות, מיוחדות ומהנות מכל קיבוץ וישוב. בשלב הבא, החניכים עיבדו את המידע שאספו והציגו אותו ביום עיון שסיכם את הפרוייקט. ולאחר מכן קטעים מהמצגת שלהם הוקלטו לרדיו האזורי, רדיו "שמעמה" ויושמעו בתוכנית מיוחדת.
 

הפרויקט עמד במטרתו להכיר את חבל אילות לעומק, לייצר קשרים ולהרגיש חלק מהמועצה האזורית.
אנו מקווים שהקשר ישמר ויעמיק בכל התקופה בה שוהים החניכים כאן במדבר.
מחוויות החניכים:
אייל איטן: "ביקרתי בקיבוץ גרופית. היה מרתק להכיר את ההיסטוריה המפוארת של הקיבוצים הוותיקים באזור, על הקשיים וההתמודדויות שלהם לאורך השנים. ומצד שני לראות כיצד משתנה האופי באורח החיים אל הקדמה".
עמרי בר סלע: " היה מעניין לשמוע על אורח החיים השונים בחבל ובמיוחד על רוח המקומות הייחודיים בערבה הדרומית".
אלעד אודלר: " היה לי מאוד חשוב להכיר את האזור מקרוב, לשמוע על ההיסטוריה, להכיר את ההווה ולחשוב מה הולך לקרות בעתיד. אנחנו מצטרפים לאזור זה לעשרה חודשים קצרים ובדרך כלל לא מכירים את הערבה וסיפורי הקיבוצים. לכן חשוב לי ללמוד את הסיפורים ואת האופי של האזור ולנסות להתחבר."
 

מכינת חבל אילות


מודים לכל מי שלקח חלק בפרוייקט ולכל הקיבוצים והישובים שקיבלו את החניכים בדלת פתוחה ובאהבה.
 

מאחלים שנה טובה ופורייה לכל תושבי המועצה "חבל אילות" הנפלאה,
המכינה הקדם צבאית, באר אורה.