"מרשתות את החבל"

כתבה: שרי ברקן| צילום: זיו אברמוביץ | קצה המדבר, גיליון אוגוסט 2021


בתקופת הקורונה, עולם העבודה במסגרת העולם העסקי השתנה וגם נפגע מאוד.  נשים רבות נפגעו כלכלית , חלקן איבדו את עבודתן, חלקן חישבו מסלול מחדש והחליטו לעבוד מהבית. נשים נאלצו להמציא את עצמן מחדש. נשים שכבר היה להן עסק קטן, פעילותו הצטמצמה עד מאוד והיה הכרח לעשות שינויים בחלק מהעסקים על מנת להתאים אותם למציאות החדשה. 

 

נתחיל עם קצת נתונים: נשים מהוות 51% מהאוכלוסייה במדינה, % 70  מהיוצאים לחל"ת בקורונה הן נשים, 20% מהנשים עובדות במשרה חלקית (על מנת לטפל בילדים). נשים מרוויחות 34% פחות מגברים, תמונה קצת עגומה על  אי שיוויון מגדרי בעולם התעסוקה.

אז נכון שבחבל אילות המצב קצת יותר טוב. למרות היותנו 'הפריפריה של הפריפריה', עדיין המצב הנוכחי מציב בפנינו אתגרים רבים על מנת לסייע לקידום נשים.

בחבל אילות נמצא נשים איכותיות, חזקות, נשים בעלות ידע רב ורצון להצליח, שרק צריך לתת להן את הכיוון הנכון ורוח גבית והן יצליחו ויפרחו ויהיו בקידמת הבמה.  בשביל זה אנחנו כאן.

אחד הפרויקטים המשמעותיים לנשים שהתקיימו בתקופה האחרונה הוא פרוייקט "מרושתות". זהו פרוייקט של המועצה האזורית חבל אילות, והוא משותף למחלקה לקידום מעמד האישה, מחלקת צעירים וקשרי קהילה.

לפני כשנתיים התחלנו את פרוייקט "מרושתות" המיועד לנשים עצמאיות יזמיות. הקורס נחל הצלחה רבה והפך לשם דבר בקרב נשות חבל אילות. עלתה דרישה מנשים רבות בחבל אילות לקיים שוב את "מרושתות" .

"מרושתות 2" הינו פרוייקט שכולו על טהרת המין הנשי: כל המרצות , המנחות ואפילו הצלמת, הן נשים וכולן מהאזור. במסגרת זו ניתנו לנשים כמה כלים: הכשרה בעלת תוכן מקצועי, הרצאות מרתקות וסדנאות וארגז כלים מותאם לנשים עצמאיות על מנת להקים עסק או לקדם עסק קיים.

הפרוייקט הזה הוא לא רק קורס. זוהי קבוצת נטוורקינג לנשים עצמאיות, יזמיות, מנהיגות, כאשר המטרה העומדת מאחוריו הינה  קידום נשים ופלטפורמה לשיח נשי .הקמנו בפעם השנייה קבוצת נשים חיה ובועטת, קבוצה פעילה של נשים. נשים שיצעדו קדימה במרחב העולם העסקי  ויזכו לעצמאות כלכלית. אחת המטרות של הקורס היתה חיזוק תחושת המסוגלות והעלאת הביטחון העצמי. התחושה שיש לכל אחת מאיתנו את היכולת להגשים את עצמה ולעסוק במה שהיא רוצה ואיך שהיא רוצה, נותנת תחושת סיפוק אדירה ומחזקת אותנו להמשך הדרך.

 זכינו להכיר נשים חדשות בחבל אילות, פגשנו נשים ותיקות, נשים שהגיעו מכל ישובי החבל.

נשים מרתקות,  שרוצות שינוי בחיים שלהן וזקוקות להכוונה ומיקוד, על מנת לזקק את המטרה שלהן בחיים. נשים שיש להן חלום ובאו על מנת לנסות להגשימו ולקבל כלים שיעזרו להן להגשים את היוזמה שלהן ולהפוך חלום למציאות. נוצרו קשרים אישיים ומקצועיים, ועל בסיס הנטוורקינג המוצלח הזה, כל אחת הצליחה ליצור לעצמה את התשתית להקמת העסק או מינוף של העסק הקיים. נוצרו חיבורים ונרקמו שיתופי פעולה מדהימים בין החברות .

כל הקרדיט מגיע לנבחרת המרצות והמנחות המדהימה שליוותה אותנו לכל משך הקורס:

מורן דובדבני דיברה על המפתח להצלחה ועל הסרת חסמים בדרך לעסק.

שני רוזנווסר הסבירה לנו על הדרך לקידום העסק ברשתות החברתיות ואיך להפוך ל'מובילת דעת קהל'.

מיטל גרוס הרצתה על אמנות המכירה, שיווק והכרת הלקוח .

דנה מאור נתנה לנו טיפים מעשיים על נושא כספי הפנסיה וחיסכון פנסיוני.

נטע כהן בלום דיברה על דיגיטציה ואוטומציה לעסק ועל כלים שימושיים לניהול עסק .

עדי חרלפ סיפרה לנו את סיפורה האישי  וכן  איך לקדם יוזמה, בניית מוצר והקמת עסק.

יעל לרנר הרצתה על יוזמה שהפכה לעסק של: סטוריטלינג ויחסי ציבור .

אנה סקודה צילמה אותנו לצילומי תדמית .

קארמה סמוראי, איפרה וסירקה אותנו.


כאן המקום להודות לצוות שהיה שותף לפרוייקט : מורן דובדבני, שליוותה את הקורס והיתה עמוד התווך של הפרוייקט, ענבר טובול, אחראית צעירים וצמיחה דמוגרפית ורונית אוסמו, מנהלת קשרי קהילה ותעסוקה.

תוך שיתוף פעולה מדהים, הצלחנו להקים נבחרת של  נשים יזמיות, איכותיות ומדהימות! בכוונתינו להמשיך ולקדם נשים, לקיים מפגשים של נשים ולהפעיל יוזמות נוספות לקידום השיח הנשי ולחיבור בין קהילת הנשים באיזור.

אשמח לשמוע על יוזמות חדשות מצד נשות החבל.

נתראה בפרוייקט הנשי הבא!


תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!