על שיטת RGM שמעתם כבר?

שיטת RONNIE GARDINER METHOD או בקיצור RGM, היא שיטה רב-חושית.


בתמונה נועה אלדר זכאי עם רוני גרדינר יוצר השיטה מהכנס בשבדיה ביוני 2022.

היומיום שלנו וקצב החיים המסחרר עלולים לגרום לנו להזניח את עצמינו.

תרגול RGM (RONNIE GARDINER METHOD) מפעיל את הגוף והמוח בתנועה ובדיבור תוך התאמה לקצב ולמוסיקה.

באימון יש להיות פעילים וערניים, להיות "כאן ועכשיו".

השיטה מתאימה לכל הגילאים – מבוגרים וילדים - ולכל אחד שרוצה לאמן, לשפר ולאתגר בהדרגה את יכולת הריכוז, הקואורדינציה, הזיכרון והתנועתיות. השיטה מעצימה את החיבור לגוף, מהנה ומכניסה שמחה לחיים – וזאת בעת שהאווירה הקבוצתית מעצימה תחושות אלה.

השיטה הומצאה על ידי רוני גרדינר, מתופף ג'אז אמריקני שחי שנים רבות בשבדיה ובעקבות טרגדיה אישית שעבר בשנת 1980 פיתח את השיטה כדי לעזור לאנשים. רוני כיום בן 90 ועדיין מלמד בסקנדינביה.

שיטת RGM פותחה סביב רעיון הקצב. לפי גרדינר, הקצב קיים בבסיס החיים שלנו, בעודנו מעורסלים ברחם אמנו, מרגישים ושומעים את הלמות ליבה ונעים לקצב תנועותיה.

השיטה, המועברת בקבוצות או בטיפולים אישיים, יוצרת קשרים חדשים במוח ומעבה את הקשרים הקיימים. כך, בזכות הגמישות של המוח, אנחנו מונעים ממנו להתנוון ומשקמים אותו במקרה של פגיעה.

שיטת RGM מיועדת לאנשים בריאים שרוצים לשפר את יכולת הריכוז, הזיכרון והקואורדינציה וגם לאנשים שסובלים ממחלות מוח שונות או ממצבים מוחיים שלאחר אירוע מוחי או תאונות.

"תופעת הלוואי היחידה של השיטה היא שיוצאים מהשיעור במצב רוח טוב יותר מזה שאיתו נכנסנו", אומר גרדינר בעצמו.

ב-1993 החל רוני גרדינר להכשיר בשבדיה פיזיותרפיסטים, מטפלים בדיבור, מטפלים במוזיקה ומורים בבתי ספר יסודיים על מנת שיהיו מאמני השיטה. מאז היא מיושמת בעולם בבתי חולים, מרכזי שיקום ובתי ספר.

השיטה מיושמת כיום בהולנד, גרמניה, אנגליה, ספרד, הונגריה ישראל דנמרק וניו זילנד.

קצת על עצמי:

שמי נועה ובהכשרתי אני פיזיותרפיסטית בתחום הגריאטריה. אני עובדת שנים רבות עם הגיל השלישי. שיטת RGM הלהיבה אותי ובמיוחד החיבור לפיזיותרפיה, התחום שממנו אני באה. הגעתי לשיעור ניסיון בארץ ומיד התאהבתי והחלטתי ללמוד להיות מאמנת בשיטה. מכוון שלא נפתחו בשעתו קורסים בארץ, נסעתי לחו"ל מספר פעמים ללמוד אצל רוני.

זו הייתה חוויה מדהימה שבה הכרתי אדם חם, מעורר השראה, יצירתי ומוכשר.

מאז אני מעבירה קבוצות וטיפולים אישיים בשיטה זו ומרכזת את השיטה בישראל. אפשר לומר שאני מכורה לשיטה.

בחודש יולי האחרון נסעתי לכנס של RGM שהתקיים בשבדיה והגיעו אליו מרכזי השיטה מכל העולם. הכנס היה מרגש מאוד. כל אחד סיפר על מצב השיטה בארצו ואיך ארצו יוצאת מתרדמת הקורונה. לפגוש שוב את רוני לאחר חמש שנים שלא ראיתיו שימח אותי מאוד לאור העובדה שהוא במצב גופני ושכלי מצוין.

החלום שלי הוא להפיץ את השיטה בארץ כדי שהרבה אנשים יכירו אותה, ייהנו ממנה ויפיקו ממנה תועלת. אני מקווה שהשיטה תיושם גם בישראל במרכזי שיקום, בבתי אבות ובבתי ספר.

בארץ ישנם עוד מאמנים כמוני אך ישנם עדיין אזורים שבהם אין בכלל מדריכים.

מכיוון שאני מאמינה גדולה בשיטה, חשוב לי שהיו עוד מדריכים ושעוד הרבה אנשים יזכו לתרגל את השיטה.

במרץ 2020 רוני היה אמור להגיע לישראל ולהדריך מאמנים חדשים אך לצערי הקורונה שיבשה את התכניות ונאלצתי לבטל את הגעתו ולבטל את הקורס. הצטערנו על כך מאוד.

רוני מלמד כרגע רק בסקנדינביה ולכן ביקשתי מהמדריכים ההולנדים Mariken Jaspers Jong de Andr’e שמובילים היום את השיטה בעולם להגיע לארץ ולהכשיר מאמנים נוספים. לשמחתי הרבה הם נענו ויגיעו לישראל בקרוב.

קורס בסיסי למאמנים יתקיים בימים שישי ושבת, 30-31 בדצמבר 2022 ב"ספירלה", רחוב המלאכה 10 בנימינה, בין השעות 09:00-18:00. הקורס מעשי ומהנה מאוד ויועבר בשפה האנגלית.

אני מזמינה אתכם להירשם ולהצטרף לקהילת מאמני RGM בישראל.
 

הקורס מתאים לאנשים מתחום טיפולי או מוסיקלי כמו:

  • מרפאות בדיבור
  • פיזיותרפיסטים
  • מטפלים במוזיקה
  • מורים לחינוך והוראה מתקנת
  • מרפאים בעיסוק
  • אחיות
  • מורי ספורט 
  • פסיכולוגים
  • רופאי שיקום

ניתן להתרשם גם באתר rgm-israel.co.il

או לשלוח מייל: n.eldar.zakai@gmail.com

נועה אלדר זכאי, 052-234467

 

 


תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!