ליל כל השכנים בבאר אורה

בשבת האחרונה, יצאו לחגוג כ 400 תושבי באר אורה, גברים, נשים וטף את "ליל כל השכנים" ביוזמתה האדירה של קרין הלל, תושבת באר אורה האחראית על התרבות בישוב ומחוללת מהפכה של ממש באזור. כתבה: שרי ברקן | צילום: שרי ברקן


 

יוזמה זו מתקיימת בישוב כבר מספר שנים. זהו מפגש של כל תושבי באר אורה. מפגש שכנים, שהפך כבר למסורת של ממש.

מטרת האירוע היא היכרות של משפחות חדשות וותיקות וחיזוק  קשרי הקהילה בישוב.

משפחות וילדים מחופשים, מסתובבים בין בתים שמארחים ומקבלים ממתקים, הפתעות, תעלולים וחוויות, פתרו חידות וענו על שאלות בתמורה לאירוח מתוק.

השנה, האירוע התקיים בסימן "מסיבת התה של עליסה בארץ הפלאות". היו  14 בתים מארחים, שחולקו לקבוצות והתושבים הלכו עם ראש קבוצה על פי מפה בישוב.

ראינו שלל של תחפושות: עליסה, הכובען, הארנב, מלכת הלבבות ועוד. יצאנו להרפתקאות עליסה בבאר אורה. מסיבת תה התקיימה בחלק מהבתים עם שלל עוגות, קינוחים והרבה סוכר...  התקיימה חגיגה מתוקה וצבעונית, היתה תחושה של קירוב לבבות, שייכות וקהילתיות. הרגשתי גאה להיות חלק מהקהילה היפה והאיכותית הזו.

כל הבתים המארחים פתחו את ליבם ואת ביתם לאירוח טעים, שמח וחגיגי, כל משפחה הקימה בית בסימן הסיפור של "מסיבת התה של עליסה בארץ הפלאות". התנדבו עשרות מבוגרים שנרתמו לאירוע, וכן נוער הישוב לקח חלק נכבד בארגון. טלי בריל, תושבת הישוב: " צוות ליל השכנים היקר, בתים מארחים, ראשי קבוצות, נוער מתנדב אתם פשוט מדהימים.  אליסה מעולם לא היתה פופולרית כל כך, חגיגה של קהילות, של שכנות, של המונים במשעולים וגם המון סוכר... זה כל כך משמח לראות קהילה שלמה חוגגת ....".

קטי אלנתן, תושבת הישוב: "אהבתי כל כך את השינוי שיצרת. מחזקת ומברכת את התהליך. קרין יקרה, היית קשובה ורגישה לקולות, לקחת את הרעיון של הלוויין והפכת אותו מותאם לקהילה בישוב...."

יעל רודלמן: "היתה חוויה מדהימה לראות את ההורים והילדים ביחד, מכיוון שבחיי היום יום, במירוץ החיים, אין לאף אחד זמן להיפגש, לראות, לעצור ולהנות ממה שיש לנו בקהילת באר אורה".

כתושבת באר אורה, אסכם שהיתה חוויה מקסימה ומגבשת, הילדים וגם המבוגרים נהנו. הבנו כמה כח ועוצמה יש בקהילה הזו וכמה גיבוש וחיבור ניתן לעשות באירועי תרבות.


תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!