דלג לתוכן העמוד

לוח חברה וקהילה

נשות חבל אילות! הבחירות הקרובות הן הזדמנות של פז להגדלת השפעתנו על המתרחש בחבל

תיאור

בחודש שעבר התקיים במועצה המפגש תושבות חבל אילות מצטרפות למוקדי קבלת ההחלטות.

את המפגש יזמתי כאחראית על הנושא של שוויון מגדרי בחבל אילות, במטרה להביא יותר נשים לשבת מסביב ל"שולחן מקבלי ההחלטות" ולהתמודד לתפקידים במליאת המועצה ובוועדים המקומיים.

כיום מכהנת אישה אחת בלבד במליאת המועצה, מצב שאינו מכבד אותנו, הנשים, ולא מאפשר לנו למצות את פוטנציאל ההשפעה שלנו. אני מאמינה שעלינו לשאוף למצב שבו מספרן של הנשים המכהנות בתפקידים בעלי השפעה זהה לזה של הגברים, ובמסגרת תפקידי אכוון לשם.

אני רואה חשיבות רבה במפגש שהתקיים בחודש שעבר בשל הבחירות הקרובות למליאת המועצה ולוועדים המקומיים.

המפגש הדגיש את חשיבות ההירתמות והמעורבות של כל נשות חבל אילות על מנת ליצור איזון מגדרי ושיוויון מגדרי, שיביאו לשוויון חברתי. על מנת שההחלטות המתקבלות בחבל תשקפנה את כלל החברה שלנו - חשוב שתהיה נוכחות גם לנשים וגם לגברים!

הערב נפתח בהסבר על התפקיד החדש של יועצת ראש המועצה לשוויון מגדרי, ובדברי ברכה של ראש המועצה - ד"ר חנן גינת, ומנכ"לית המועצה - הדס שפירא. בהמשך, מנכ"לית המועצה האזורית ערבה תיכונה, רויטל טריפלר, שיתפה בסיפורה האישי ובדרך שעשתה עד שהגיעה לתפקידה הנוכחי. המפגש האחרון היה עם מנכ"לית עמותת כ"ן, ד"ר מזל שאול, שהציגה נתונים מספריים לגבי המועצה שלנו, ועודדה אותנו - הנשים - "לרוץ" ולקחת חלק.

הערב נחל הצלחה רבה. הנשים "הצביעו ברגליים" וכן הביעו נכונות להיות שותפות ולהשפיע.

תמונה

תמונה המצורפת למודעה מס 966
פרטים
תאריך פרסום 03/09/2018
שם המפרסם שרי ברקן - מנהלת לשכת המנכ"לית ויועצת ראש המועצה לשוויון מגדרי
טלפון
מייל sheryB@eilot.org.il

קישור ישיר למודעה