דלג לתוכן העמוד

לוח המועצה

התכנסות במועצה לזכרו של בילו מישורי ז"ל

תיאור

ביום ראשון 11.02.18 התכנסנו במועצה האזורית לזכרו של בילו מישורי ז"ל, ראש המועצה בעבר וחבר קיבוץ יטבתה. החלק הראשון של המפגש כלל טקס ובו דברים לזכרו של בילו. בתום הטקס הוקרן סרט, שהופק על ידי בני המשפחה וסקר נקודות ציון משמעותיות בחייו. להלן כמה קטעים ותמונות מהמפגש:

חנן גינת:
זכיתי להיות מנהל בית הספר בשנים בהן בילו הנהיג את המועצה. מפגשים קצרים וענייניים ותמיד עם חיוך על הפנים. זכיתי ללמד את שחף, צאלה ודור, ובילו שהיה אב מתעניין. זכינו במפגשים בינינו גם ברגעים של גיאולוגיה...
מיד לאחר שנבחרתי כראש מועצה, הגעתי לבילו לפגישה על מנת לספוג מהחזון ומהערכים שלו. שוחחנו שיחה ארוכה ומרתקת על עבר, הווה ועתיד בחבל אילות.
למדתי מבילו הרבה ובפועלי אני מבטיח להמשיך וליישם את הערכים והחזון.
תודה לבילו על כל מה שנתן לנו!!
לחצו כאן לטקסט המלא

ראש המועצה, חנן גינת, בהתכנסות לזכרו של בילו מישורי ז"ל

רונית אוסמו:
"בקר טוב נערה"... כך היה פותח בילו בקולו האבהי את הבוקר בבואו ללשכה.
עם סבר פנים נעים וחיוך ענק. איש עם לב רחב. צנוע. איש רוח וחזון. ציוני אוהב מולדתו. איש גדול.
עבדתי עם בילו בין השנים 1996 ל-1999.
בילו היה איש של מילים, אך בעיקר איש של מעשים.
הערבה היתה קרובה לליבו וכל כולו עשייה למען פיתוח ההתיישבות בה.
לחצו כאן לטקסט המלא

לבקו (יטבתה):
מדברי בילו (יטבתה חלום שהתגשם)... "הלכתי ליטבתה כי חלמתי עליה, להגיע אליה ולחיות בה. אתה חולם על משהו והוא ממש קורם עור וגידים - החלום על חיים במדבר הקשה."

כחברי גרעין מגל וחרב, נח"לאים, ייעדו אותנו להקים את היישוב הראשון בערבה. התוצאה היתה ששרותנו הצבאי היה קצר ללא גדוד 50. בילו היה מתוסכל על אי מלוי חובתנו לצה"ל. בראיון לארכיון יטבתה אמר: "לא יכולתי לסלוח לעצמי על עניין השירות הצבאי. היתה אז הנכונות הזאת לתת לארץ את הכול".
בילו מילא את חובתו ושירת שרות ייחודי בסיירת חרוב. כפניתי לבילו לקבל עצתו בקשר ליציאה לקורס קצינים, בילו עודד אותי ואמר בלהט: "זו חובה".

בילו כראש המועצה חבל אילות: "אני בן אדם שקם כל בוקר ובודק את עצמו מה הולך לעשות, ובערב בודק מה עשיתי."  
הסוף - כיום נשארנו כ-16 איש חברי גרעין מגל וחרב, כולם רליקטים, סלעי מישאר קשים.
זיכרו של בילו ברוך!

לבקו מיטבתה בהתכנסות לזכרו של בילו מישורי ז"ל

אלון שמי (נאות סמדר):
זוכרים אותו כאדם שהמבט הרחב והכולל של המעשה הגדול המתרחש כאן בערבה (ובתוך זה נאות סמדר) - המעשה ההתיישבותי, המעשה האנושי, המעשה הרוחני - הוא שעמד לנגד עיניו, ומהמבט הזה הכל נגזר, בהתלהבות, באהבה ועם ניצוץ בעיניים.

אלון שמי מנאות סמדר בהתכנסות לזכרו של בילו מישורי ז"ל

צאלה מישורי:
אולי אגלה לכם סוד אך האמת היא שהוא ראה בתפקיד הזה תפקיד קשה ואכזרי עם מציאות יומיומית מתישה ומלחמתית ועם מעט מאוד עדנה והכרה במעשיך. אך הוא ידע שהוא עושה זאת טוב. ידע שביכולתו לקדם את חיי תושבי האזור וחש שזה קריטי לגורל ההתיישבות בערבה, ולכן המשיך. ואכן, העשייה שלו ניכרת בכל מקום וכל מי שחי כיום באזור, על אף שעברו מאז הרבה שנים, נהנה ממנה על בסיס יומי גם אם אינו מודע לכך.
לחצו כאן לטקסט המלא

פרטים
תאריך פרסום 19/02/2018
שם המפרסם לשכת ראש המועצה
טלפון 08-6355834/5
מייל

קישור ישיר למודעה