דלג לתוכן העמוד

לוח המועצה

"נגדיל ראש - נקטין הוצאות": תחרות חיסכון והתייעלות במועצה האזורית חבל אילות

תיאור

בינואר 2018 פורסמה לעובדי המועצה הזמנה להשתתף בתחרות נושאת פרסים ולהציע רעיונות להגדלת הכנסות והקטנת הוצאות בתחום פעילות המועצה, וכל זאת ללא פגיעה בשירות המקצועי שניתן לתושבים.

הצורך עלה כדי לעמוד ביעד של צמצום הוצאות בסך של 1.5 מיליון ₪ בשנת 2018, ולהיערך לקיצוץ ההולך וגדל בתקציב המועצה בארנונת משרד הבטחון.

הפניה לעובדים נולדה מתוך ההבנה שהם מכירים הכי טוב את העבודה, המשימות, האתגרים והאפשרויות, ולכן יוכלו על ידי חשיבה יצירתית, להאיר נקודות לשיפור.

הדרישה היתה להקמת צוותי עבודה של 5-2 עובדים, כשבכל צוות נציג אחד לפחות מהמחלקה שאליה מתייחסת הצעת הייעול.

צוות השופטים כלל את גזברית המועצה, מנהלת משאבי האנוש, מנכ"לית המועצה, מנהלת לשכת המנכ"לית, מנהלן בית הספר, נציג מליאת המועצה ונציגת וועד העובדים. משקל של 50% ניתן לוועדת השיפוט ומשקל של 50% ניתן להצבעות העובדים.

ההצעות דורגו בהתאם לקריטריונים הבאים:

  • 10% - יצירתיות
  • 20% - ריאליות (עד כמה בר השגה)
  • 50% - גובה החיסכון (מדיד ל-5 שנים)
  • 20% - זמן ביצוע (טווח של עד שנה ליישום מלא)

31 עובדים מהמועצה האזורית, המתנ"ס, החברה הכלכלית, האנרגיה המתחדשת ועמותת הספורט הגישו הצעות ב - 17 צוותים שונים!!! 

5 הצעות נפסלו על ידי צוות השיפוט מכיוון שלא עמדו בתנאי הסף (אינן מובילות לחסכון או נמצאות בשלבי ביצוע), 3 צוותים ביקשו להסיר את מועמדותם, 2 הצעות של 2 צוותים שונים היו דומות ואוחדו לצוות אחד, ולבסוף הועלו לשלב הגמר 8 הצעות להצבעת העובדים.

חברי הצוותים הציגו את ההצעות לחסכון במסגרת המפגשיח השבועי של עובדי המועצה, ונבחרו 3 ההצעות המוצלחות ביותר. במסגרת הרמת הכוסית לחג הפסח, 17 העובדים שהגישו את ההצעות קיבלו תעודות. הפרסים יוענקו בהמשך, לאחר התקדמות בביצוע המיזם.

ההצעות שזכו:

  1. במקום 3 - פגישות עם גורמי חוץ - הפעלת מערכת וידאו קונפרנס שתאפשר קיום פגישות עם גורמי חוץ בלי לנסוע צפונה ולבזבז ימי עבודה ועלויות טיסה ונסיעה. חברי הצוות: אינגריד הוג ושרית מעגן (הנדסה), עדו קלאי (פרויקטים) שרון ארובס (צמיחה דמוגרפית וצעירים). פרס בסך 3,000 ₪ לפעילות גיבוש.
  2. במקום 2 - תקצוב תכנון לקולות קוראים - תכנון מוקדם ומפורט לפרויקטים, שיש עניין לקדם אותם, כדי שברגע פרסומו של הקול הקורא הרלוונטי נהיה ערוכים להגשה ונגדיל את הסיכויים לזכייה. חברי הצוות: יוני אנגלברג ,סיון רותם, איתי זומרפרוינד (החברה הכלכלית), רונית בוהדנה (גזברות). פרס בסך 4,800 ₪ לפעילות גיבוש.
  3. במקום 1 - הצבת פאנלים סולאריים בגגות המועצה ובית הספר לשם ייצור חשמל ומכירתו לחברת חשמל. חברי הצוות: ריקי נתן, רונית בוהדנה, מריה טירטישניקוב, סיגל פרץ (גזברות), טלי לוי (מגע"ר), יהודית צעירי, עפרה עמיעז גולדשטיין, ענת סיני, סשה מיכלין ובוריס רייף (בית הספר). פרס בסך 10,000 ₪ לפעילות גיבוש.

צוות החסכון ישוב להיפגש ביולי כדי לקדם את ביצוע כלל ההצעות, גם אלו שאינן כלכליות, על מנת לשפר ולקדם את מטרת העל של המועצה - צמיחה והתחדשות בחבל אילות!

אנו מקווים להמשיך ולהרחיב את התחרות בשנים הבאות.

חג אביב שמח,
הדס

תמונה

תמונה המצורפת למודעה מס 672
פרטים
תאריך פרסום 25/03/2018
שם המפרסם הדס שפירא - מנכ"לית המועצה
טלפון 08-6355837
מייל

קישור ישיר למודעה