דלג לתוכן העמוד

לוח סביבה

יום איכות הסביבה הבינלאומי ואיך זה קשור אלינו...

תיאור

החל משנת 1972, מצוין יום איכות הסביבה העולמי ברחבי העולם ב-5 ביוני. ​את אירועי יום איכות הסביבה העולמי מוביל האו"ם במטרה לקדם את המודעות ולעודד פעילות חיובית לשמירה על הסביבה. בכל שנה נבחר נושא עליו מדברים ובו מטפלים. השנה הנושא הנבחר הוא "זיהום פלסטיק".

מחקר שהתפרסם לאחרונה מדבר על אי באוקיונוס השקט בין קליפורניה להוואי, שגודלו 1.6 מיליון קמ"ר (פי 2.5 משטחה של צרפת ופי 80 מהשטח של מדינת ישראל) שכולו עשוי פלסטיק.

"...האי מידווי הוא אחד מהמקומות המבודדים ביותר על פני כדור הארץ", מספר צלם הטבע שעובד על האי בתיעוד עולם החי שבו, כיום חיים בו מיליוני אלבטרוסים ועוד מאות סוגי ציפורים. "לצערי, באי ניתן לראות גם את ההרס שאנו גורמים לסביבה - עשרות אלפי גופות של ציפורים מרקיבות על האי, כשהן מלאות בפסולת פלסטיק שמקורו באי הפלסטיק של האוקיינוס השקט הנישא על גבי מערבולת וזרמי ים".

איך כל זה קשור אלינו?
במועצה האיזורית חבל אילות, יש כ-25,000 דונם חקלאיים. בשדות הגד"ש (גידולי שדה) נעשה שימוש בכמויות מאד גדולות של פלסטיק לצנרות, חיפוי קרקע, חומרי הדברה וכדו'... לצערי אנחנו עושים עבודה רעה מאד בלאסוף את שאריות הפלסטיק הללו שבמזג האויר הקיצוני שלנו, מתייבש, מתפרק לחתיכות ומתעופף לו במדבר ואפילו עד למפרץ אילת (בעיקר בזכות הרוח הצפונית החזקה שאופיינית לאזור). איסוף חומרי הפלסטיק בצורה מסודרת וקפדנית, יתרום את תרומתנו הצנועה לשימור הסביבה ונהיה חלק מהמאבק בזיהום הפלסטיק. זה גם יצטרף לעבודה הטובה שאנחנו כמועצה עושים בהפרדת פסולת האריזות (פחים כתומים).

לחצו כאן לפרטים נוספים על יום איכות הסביבה הבינלאומי.

פרטים
תאריך פרסום 13/06/2018
שם המפרסם איתי שני - אקולוג ורכז שטחים פתוחים ואיכות סביבה
טלפון 052-3689773
מייל sviva@eilot.org.il

קישור ישיר למודעה