"המרכז לשיתוף עכשווי" (CCC - The Center for Contemporary Cooperation) הינו מיזם שיתופי המוקם בימים אלה בחבל אילות. המיזם נולד מתוך מעבדת החדשנות, שפועלת בחבל מזה כשנה במטרה לפתח וליישם גישות חדשניות במערכות הקהילתיות-חינוכיות.

מטרה
"המרכז לשיתוף עכשווי" נועד לחזק את השקפת העולם וההתנהלות השיתופית בחבל אילות, ולהפוך את החבל למרחב של לימוד השיתוף בתחומי חיים שונים.

חזון
המרכז ימשוך לאזור אנשים המאמינים בשיתוף כדרך חיים ומעוניינים בלמידה של נושא השיתוף ומופעיו העדכניים, במטרה ליישמו בחבל אילות וכן במקומות אחרים בארץ ובעולם.

למה?

 • הלך הרוח בחבל אילות - הלך הרוח השיתופי מתקיים בחבל אילות בצורה חזקה ביותר, בהשוואה לאזורים אחרים בארץ. המשך קיומה של רוח ייחודית זו מותנה בטיפוח שלה.
   
 • מגמות עולמיות - ההגמוניה המחשבתית של קפיטליזם קיצוני נשברה לאחר ארבעה עשורים, וכעת מתקיים תהליך עולמי לבירור הדבר הבא. ברור לכל ההוגים בתחום שהשיטה החדשה חייבת להיות יותר הוגנת, שוויונית, שתפנית, אנושית ומכילה מהשיטה שקדמה לה, ויש הקוראים לה קואו-פיטליזם.
   
 • מגמות בתנועה הקיבוצית - לפני כארבעים שנה החל בארץ משבר הקיבוצים, ונראה שהוא הגיע לסיומו בהיבט הכלכלי והדמוגרפי. כעת הקיבוצים עסוקים בהגדרה מחודשת של הזהות הקיבוצית, שאבדה להם בדרך.
   
 • מגמות בחבל אילות - החבל שלנו נמצא בתנופה של צמיחה דמוגרפית ובתהליך של התגוונות אורחות החיים. השיתוף, על גווניו השונים, יכול להוות את הבסיס למיתוג מחודש ועדכני של חבל אילות.

איך?

 • התנהלות שיתופית - המרכז יטפח בחבל אילות תרבות של התנהלות שיתופית על ידי:
  - גיבוש התנהלות שיתופית בתוך המרכז עצמו ויצירת מודלינג
  - עידוד וליווי של התארגנויות אזוריות בין אנשים, יישובים וארגונים
   
 • עיצוב תודעה שיתופית - המרכז יגביר בחבל אילות את התודעה השיתופית, וזאת על ידי:
  - המשגה של ההתנהלות השיתופית תוך יצירת שפה עדכנית
  - חינוך לשיתוף במערכות החינוך
  - פיתוח וארגון  סמינרים ותכניות אקדמיות ליישום שיתוף בדרכים שונות
   
 • חקר והגות - המרכז יעודד מחקר וגיבוש של הגות עכשווית בתחום השיתוף על ידי:
  - הקמת מרכז וירטואלי
  - טיפוח מחקר אקדמי
  - יצירת מרחב למידה פיזי ("בית מדרש")

התנהלות שוטפת
צוות המרכז מתנהל בשוטף בעיקר באמצעות כלים דיגיטליים שיתופיים, וזאת במטרה להתגבר על מגבלות הזמן והמרחק הפיזי. לצוות יש קבוצת ווטסאפ ייעודית המשמשת ככלי עבודה יעיל ונוח. בנוסף, למרכז יש תיקיה משותפת בגוגל דרייב, ובה קבצים הניתנים לעריכה על ידי כל החברים, ולצפיה - על ידי הציבור הרחב. לחצו כאן כדי לשוטט בתיקיה המשותפת.

יצאנו לדרך...
המרכז נחנך באופן רשמי בכנס שהתקיים בקיבוץ יטבתה בחמישי-שישי 28-29 ביוני 2018. לחצו כאן לאלבום התמונות של הכנס.
המפגש הבא פנים-אל-פנים יתקיים ביום רביעי, 5 בספטמבר 2018, מ-17:00 עד 21:00. כולם מוזמנים! לחצו כאן לפרטים.

קישורים רלוונטיים
דף הפייסבוק של "המרכז לשיתוף עכשווי"
תיקיה שיתופית בדרייב

מוזמנים לקרוא, לשתף וכמובן גם להצטרף!

ליצירת קשר

המרכז לשיתוף עכשווי
054-5656714