מתי?

מיום שני, ה-07 במאי 2018
בשעה: 20:30
עד יום שלישי, ה-08 במאי 2018

הוסף ללוח שנה 2018-05-07 20:30:00 2018-05-08 00:00:00 Asia/Jerusalem ​​​​​​​"אקווריום" - תיאטרון חיפה למידע מלא: https://www.eilot.org.il/events/238/ תיאטראות אילת

איפה?

תיאטראות אילת

"דמיינו לכם עולם שבו הגוף נשאר צעיר ובריא, אבל עם ניסיון החיים והחוכמה של אנשים מבוגרים. זה בדיוק מה שקורה בהצגה החדשה "אקווריום" בתיאטרון חיפה, שבה שחקנים צעירים מדבבים שיחות אמיתיות בקולם של מי שעברו כבר את גיל ה-80 ואפילו 90, ומשמיעים את התובנות שלהם על אהבה, סקס וגם על מוות."
(מתוך: הצעירים שמשחקים את חיי הקשישים | יונתן ריגר | החדשות | פורסם 28.01.17)

עיבוד טקסט ובימוי: רוני ברודצקי
כוראוגרפיה: טל קול
תפאורה ותלבושות: רות מילר
מוסיקה: נדב ויקינסקי
שחקנים: מיטל נר, קרן אור, ארז ביטון, חן גרטי, נגבה מאור, ולדיסלב פסחוביץ, רון ריכטר, ארז שהרבני

תיאטרון בליפסינק Lip sync

נבחרת שחייה אמנותית מתאמנת ומופיעה בבריכה. הם מתאמנים, הם משוחחים, הם מתווכחים, מתאהבים והכל בתוך המים. אלא שכשהם מדברים לא יוצא מהם קולם הטבעי, כי אם דיבור של מבוגרים קשישים.

ההצגה "אקווריום" היא ניסוי חדשני בתיאטרון. במקום טקסט, מחזה, מילים, אספנו הקלטות דוקומנטריות של אנשים בני הגיל השלישי. הקשישים שוחחו איתנו על משפחה, סקס, גורל, מחלות,  מצפון ועוד.

ההפקה בוחנת את המתח בין הגוף הצעיר לקול המבוגר, היא בוחנת צורות מחשבה ודיבור, הבדלים ודמיון בין הדורות. הבריכה היא המקום של הקשישים לצד השוחים האתלטים. השחקנים מגלמים אדם חדש, מעין "אדם שלישי", שהוא שילוב בין הצעיר למבוגר. הקול מאבד את משמעותו. הגוף מקבל צורה חדשה, והתוצאה מצחיקה ומרגשת. הצעיר נמצא במבוגר והמבוגר בצעיר.

זהו תיאטרון חדשני שלא נראה עוד כמותו.

(מתוך: אתר האינטרנט של תיאטרון חיפה)


מופע תיאטרון פיזי - מחול קומי העוסק במים. 

במרכז המופע  נבחרת  שחייה אומנותית שמתאמנת ומופיעה בבריכה. הם מתאמנים, הם משוחחים, הם מתווכחים, מתאהבים והכל בתוך המים. אלא שכשהם מדברים לא יוצא מהם קולם הטבעי כי אם דיבור של מבוגרים קשישים. 

"אקווריום" הוא ניסוי חדשני בתיאטרון. במקום טקסט, מחזה ומילים, אספה ההפקה הקלטות דוקמנטריות של אנשים בני הגיל השלישי ששוחחו על משפחה, סקס, גורל, מחלות, מצפון, פנינה רוזנבלום ועוד. 

השחקנים של הקבוצה החיפאית הצעירה עושים ליפסינק להקלטות הדוקומנטריות של קולות הקשישים. המתח בין הגוף הצעיר לקול המבוגר, מדגיש את הדמיון וההבדלים בין הדורות. 

מתוך: הבמה


לקריאה נוספת:
מבוגרים עושים שיחות על מין בלי פילטרים, מתוך: Ynet במה | אורין ויינברג | 27.11.16 
"אקווריום": זקנה על "יבש", מתוך: הארץ | מיכאל הנדלזלץ | 28.12.16
הברקת השנה / "אקווריום", מתוך: "מרגישים תיאטרון" - העמוד של רון שוורץ, מבקר התיאטרון של גלובס


כרטיסים בבית רובין
טל': 6301710 שלוחה 1