מתי?

ביום חמישי, ה-30 במאי 2019
בשעה: 20:00

הוסף ללוח שנה 2019-05-30 20:00:00 2019-05-30 00:00:00 Asia/Jerusalem דוקו: "אגף הויפאסנה" למידע מלא: https://www.eilot.org.il/events/564/ מכללת ניהול פלוס (בית הדקל קומה א׳), סמטת הפתן 4 אילת

איפה?

מכללת ניהול פלוס (בית הדקל קומה א׳), סמטת הפתן 4 אילת

הקרנה מיוחדת הסרט עטור הפרסים "אגף הויפאסנה" (52 דק')
הפקה ובימוי: איילת מנחמי ואילונה אריאל

לאחר ההקרנה ייערך מפגש שאלות ותשובות עם במאית הסרט - אילונה אריאל

"אגף הויפאסנה" הוא מסמך אנושי נדיר המתעד את בית הסוהר הגדול והקשה ביותר בהודו, כלא טיהאר, וחושף את השינויים הדרמטיים שחלו בו בעקבות יישומה של טכניקת מדיטציה עתיקה כשיטת שיקום.

זהו גם סיפורה של אישה נחושה ומיוחדת, המפקחת הראשית על בתי הכלא בדלהי, שהצליחה, כנגד כל הסיכויים, להפוך את הכלא הידוע לשמצה ממעוז של פשע ושחיתות למרכז שיקום, בעזרת השימוש בטכניקת הויפאסנה כפי שמלמד ס.נ. גואנקה.

אך יותר מכול, זהו סיפורם של אסירים שעברו שינוי נפשי עמוק כתוצאה מתרגול ויפאסנה, וגילו שמאסרם אינו סוף הדרך אלא התחלה חדשה של חיים טובים יותר.

"מדובר בניסוי חלוצי מדהים שההצלחה שלו יכולה לשנות את הגישה האנושית לכליאה ברחבי העולם... הצד הוויזואלי מטופל היטב, וביחד עם הסיפור המעניין, הוא מרכיב מוצר דוקומנטרי ברמה בינלאומית" (יובל נתן, ידיעות אחרונות)

"יופיו של הסרט של מנחמי ואריאל רב... והבימוי מקצועי... אולי ההישג המרשים מכול הוא שגם הסקפטי שבצופים יכול להתרגש ממנו".  (רותה קופפר, הארץ)


רשומים כבר לשירות "חדשות החבל בווטסאפ"? אם לא - לחצו כאן להצטרפות

דוקו: "אגף הויפאסנה"