מתי?

ביום שבת, ה-08 בפברואר 2020
בשעה: 08:30

הוסף ללוח שנה 2020-02-08 08:30:00 2020-02-08 00:00:00 Asia/Jerusalem "בשבילי הערבה": מעובדה לחולות כסוי למידע מלא: https://www.eilot.org.il/events/737/ מעובדה לחולות כסוי

איפה?

מעובדה לחולות כסוי

"בשבילי הערבה": מעובדה לחולות כסוי


ההרשמה נסגרת ביום חמישי, מהרו להירשם!

לחיות, ללמוד, להכיר, לחבר ולשמור על המקום והאזור בו אנו חיים.

לוח זמנים:
08:30 - נפגשים בכניסה לבסיס עובדה למפגש בוקר, כיבוד קל ופינת קפה
09:00 - יוצאים למסלולים בהדרכת חברים, מדריכים, תלמידי בית הספר ובני נוער
עד השעה 13:45 - מגיעים לחניון הכסוי בסיום כל המסלולים ונהנים משמש חורפית, גלגולים בדיונות ומפגשים חברתיים
מהשעה 14:00 - פיזור חזרה ליישובים

ציוד: 

  • מים (ליטר וחצי)
  • נעליים
  • כובע
  • אוכל למשך היום

*** איסוף מהיישובים לפי הרשמה מראש! ***

מסלולים:

מסלול מיטיבי לכת - 13 ק"מ
הקפצה להר עיט והליכה על המסלול הירוק: נצעד בערוץ עמוק ואחרי כק"מ נעקוף את ראש נחל גרופית. נטפס להר איה, שם נגלה נוף ירח שטוח ובקצהו תצפית על הערבה והרי אדום. נמשיך להר גרופית ולתצפית מרהיבה נוספת. מההר נרד לנחל כסוי ולדיונות. בדרך נפגוש עציון פרסי, סילון קוצני, פגוניה ועוד צמחי חולות. במפגש עם המסלול האדום נפנה דרומה ונגיע לחניון הכסוי.

מסלול בדרגת קושי בינונית - 7 ק"מ
הקפצה לכביש שחרות והליכה על שביל ישראל: נצעד דרומה ומערבה לכיוון גב עישרון. הגב נקווה למרגלות מפל סלע בגובה כ-10 מ', וכשיש בו מים נוצרת בריכה גדולה למדי. נהנה מהשמש החורפית ונזכור לא לטבול בגב, שמשמש את בעה"ח. נמשיך במסלול הכחול לכיוון מערב ולאורך הדרך נפגוש עצי שיטת הנגב. נגיע בחזרה לכביש בסמוך לרכבים וניסע עם האוטובוס לחניון הכסוי.

מסלול בדרגת קושי קלה - 2.5 ק"מ
הקפצה לכביש עובדה והליכה על שביל ישראל: נצעד לכיוון מזרח על גבי הדיונות במסלול המתאים למשפחות עד לחניון הלילה. החולות הם חלק משמורת טבע צוקי שיירות ומקורם מבלייה של סלעי גיר. הדיונות רכות ומומלץ לרוץ ולהתגלגל עליהן! ננסה לאתר עקבות של צבי הנגב, שועל וזוחלים אחרים. נוכל גם להבחין בשרידים ארכיאולוגים בני 6000 שנים, מהתקופה שבה התקיימה בבקעת עובדה חקלאות עתיקה.

מסלול אוטובוס
ניכנס לביקור בבסיס עובדה ונצפה על מגדל הפיקוח, נתרשם מדיר תת קרקעי ונכיר את שיכון המשפחות. נצא מהבסיס צפונה לכיוון מקדש הנמרים, נשמע הדרכה מעניינת על צפרות בסמוך לנחל איה ונסיים בגלגולים בדיונות הכסוי.

מסלול אופניים - 20 ק"מ
הקפצה להר עיט: נרכב במסלול הכחול מצפון לכביש ונצפה על עין קטורה, הערבה והרי אדום. משם נמשיך בסינגל קצר לעבר נאות סמדר. נחצה את הכביש בצומת שיזפון, נרד דרומה לעבר נחל איה ונטפס במעלה קדום מעל לנחל כסוי על גבי הסרפנטינות אל הדיונות. בחלקים מסוימים נוביל את האופניים רגלית, ונסיים בחניון הלילה. המסלול מיועד לרוכבי שטח. חשוב להירשם למסלול זה מראש!

*** על מנת שנוכל להתארגן מראש, אנא הירשמו למסלול הרצוי ולהסעה ***

הרשמה:


רשומים כבר לשירות "חדשות החבל בווטסאפ"? אם לא - לחצו כאן להצטרפות