מתי?

מיום חמישי, ה-03 בדצמבר 2020
עד יום שבת, ה-05 בדצמבר 2020

הוסף ללוח שנה 2020-12-03 00:00:00 2020-12-05 00:00:00 Asia/Jerusalem פסטיבל "שיר היונה" למידע מלא: https://www.eilot.org.il/events/852/ פארק תמנע

איפה?

פארק תמנע

במועצה האזורית חבל אילות-הערבה הדרומית כבר נערכים ליום שאחרי, ועובדים על חגיגה מדברית בסימן שלום ושיתוף פעולה אזורי. בצל הקורונה ושיתוק מוחלט של עולם התרבות והמוזיקה, נולד פסטיבל חדש-ישן הצפוי להתקיים בסוף שנת 2020. פסטיבל השלום המיתולוגי לובש צורה חדשה ומגבש לעצמו פורמט שיאפשר לכלול אלפי משתתפים במוקדים שונים באופן בטוח, במקביל לאפשרות להתקהל בהמונים לפי הנחיות משרד הבריאות. הפסטיבל יציע אירועי מוזיקה בהשתתפות עשרות מוזיקאים, אמנים ואנשי תרבות מהשורה הראשונה בארץ, מופעי מקור ואורחים מחו"ל,  מוקדי תיירות מדברית ואטרקציות, להם כמהנו בחודשים האחרונים.

אי שם בשנות השמונים העתיד נראה מבטיח. עשרות אלפי אנשים גדשו את פארק הירקון, רבבות נרות דלקו ואלפי קולות צלולים שרו את "שיר השלום". היה זה "הוודסטוק הישראלי", 24 שעות למען השלום, שנה לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים. שדרן הרדיו המיתולוגי ואיש השלום אייבי נתן ז"ל, יחד עם חמי סל ואיתן גפני - שני חולמים צעירים ושוחרי שלום - יזמו את הפסטיבל, שנחרט עוד מאז בזיכרון הקולקטיבי של המדינה. מאז, יוזמת "שיר היונה" הפכה למסורת תרבותית א-פוליטית, בכל פעם בלוקיישן אחר, עם המוני קהל ובהשתתפות מיטב אמני ארצנו החפצים בשלום אמיתי ללא מפלגות או צדדים, כשמסר הפסטיבל ומטרתו הוא הפצת אופטימיות ותקווה לשלום בקרב החברה הישראלית ושכנותיה.

בתחילת חודש דצמבר יתקיים הפסטיבל בפעם החמישית בהפקתו של חמי סל (סל הפקות) בשיתוף עם המועצה האזורית חבל אילות - הערבה הדרומית, במסגרתו יערך מרתון הופעות של אמנים מהשורה הראשונה בישראל לצד אירוח במגוון היישובים הפסטורליים של הערבה הדרומית, סיורים ואירועי תיירות לכל המשפחה ממגוון ההיצע התרבותי והתיירותי המרתק של האזור ועם אורחים ואירועים מיוחדים מכל התחומים והמגזרים. יחד יקראו כולם לשלום שיגיע, הפעם עם קריאה של תקווה לבריאות כלל עולמית. החוזים עם האמנים כבר בחתימה, הודעה על משתתפי האירוע תצא בקיץ.

ד"ר חנן גינת, ראש המועצה האזורית חבל אילות - הערבה הדרומית:
"קידום התרבות והתיירות בחבל אילות הוא מרכיב חשוב בחזון שלי כראש מועצה לממש ולפתח את החלום ההתיישבותי בערבה הדרומית. היות ואנו חיים במרחב של שלום לצד ירדן ומצרים, אין לי ספק כי כאן המקום המתאים והראוי ביותר לקיום הפסטיבל ואני מברך על כך. לאחר תקופה מאתגרת לכולנו אני רואה בפסטיבל עוגן של תקווה, לא רק לשלום, אלא גם לחזרה בריאה ומהירה לשגרה, לצמיחה ולהתחדשות."

איריס דניאלי מנכ"לית החברה הכלכלית לפיתוח חבל אילות - הערבה הדרומית:
"אתרי התיירות והעסקים השונים בערבה הדרומית נערכים לארח אלפי אנשים מכל רחבי הארץ, שיגיעו לפסטיבל וייהנו מתוכן איכותי לרקע נופים עוצרי נשימה. במסגרת השותפות שלנו עם חמי סל אנו מחויבים להנעת הכלכלה האזורית, במיוחד לאחר משבר הקורונה, ונייצר כמה שיותר שיתופי פעולה מקומיים הן עם האמנים והן עם הספקים השונים. בשנות השמונים זכיתי להתארח בשיר היונה ועכשיו אני נרגשת לארח את הפסטיבל כאן אצלנו."

חמי סל, מפיק האירוע:
"אנו שמחים מאוד על חזרת פסטיבל שיר היונה דווקא בשנה זו, ומאמינים שקהל גדול יגיע בהמוניו לערבה הדרומית, לאחר החודשים האחרונים והלא פשוטים שעברנו יחד, בנפרד. ההתמודדות עם המגיפה העולמית מזכירה לכולנו שאפשר להתאחד סביב רעיונות גדולים כמו שאיפת השלום, ביננו ועם שכנינו, שאיפה שאין לה צדדים או מחנות וצריכה להיות מטרה של כולנו. אין מקום מתאים יותר לקיום פסטיבל שלום מאשר המועצה האזורית הערבה הדרומית, שגבולותיה  נמצאים במפגש הגבולות של ישראל עם שתי המדינות עימן קשרנו את חלום השלום - מצרים וירדן."