מועדון הגיל השלישי

ממוקם במתחם המועצה האזורית משתייך למחלקה לשירותים חברתיים.
המתנדבים עוזרים להכין כריכים ולארגן את המועדון ליום חדש. מנהלים שיחה, שותים קפה/תה, נהנים יחד מגזירה ויצירה, משחקים יחד במשחק קופסא,  מלווים לחוגים, בעיקר מקשיבים. כדאי להתנדב אצלנו כי ניתן להגיע לאנשים שזו הפעם היחידה שהם יוצאים מהבית ואתם נקודת האור שלהם, מקשיבים להיסטוריה לעיתים מהמקור שחווה אותה - חוויה מיוחדת במינה. הסיפוק עצום.

הקו החם של מרכז הסיוע לנפגעי אלימות מינית

ממוקם במקום מבודד באילת. התורנות מתבצעת עם טלפון צמוד בין ארבעה ימים עד שבוע.
מתנדבת מספרת: "כשמגיעה שיחה אני מציגה את עצמי, בעיקר מקשיבה, לפעמים זו רק שאלה, לעיתים מתארך, לעיתים מישהו מתקשר בשם מישהי."
ההכשרה לתפקיד : קורס נמשך כ-10- 12 מפגשים. בין השאר, מתקיימת פגישה עם חוקר משטרה, נערכות סימולציות בין המתנדבות ועוד.

משטרת ישראל - מרכז שיטור תנועה - יטבתה

אגף התנועה הוא אגף מטה במשטרת ישראל האחראי על קביעת המדיניות להפעלת מערך התנועה במשטרת ישראל, על הנחייתו ועל הפיקוח עליו.
למתנדב מן המניין, בתפקיד, בתחומים מסויימים יש סמכות שוטר, ולכן יש לעבור הכשרה מתאימה. הקורס הראשון נקרא "שלב א'" והוא בן 42 שעות.בתום קורס זה מקבל המתנדב מדים והוא רשאי לצאת לפעילות מבצעית עם שוטר אשר משמש כמעין חונך. לאחר חצי שנת התנדבות עובר המתנדב השתלמות נוספת בת 36 שעות, הנקראת "שלב ב". מתנדב מן המניין נדרש לתת משמרת אחת מלאה (8 שעות) בחודש.

שומרי המפרץ באילת

חוג נוער למען הסביבה, במהלך מפגשים אלו לומדים החניכים להכיר את הים וסביבתו, את מקצוע הצלילה. המתנדבים מסייעים בעזרה לארגוני הסביבה, לשמור על הסביבה ועל מפרץ אילת בפרט.
במהלך פעילות שבועית נעניק לכם ידע נרחב בכל הקשור לסביבה שלנו ולמפרץ אילת בפרט. הפעילות נעשית במועדון שלנו באילת, ובבסיורים בשטח ובמעבדות המחקר הימי באילת. כדי להתנדב אצלנו צריך להיות בעל/ת אחריות אישית, מחויבות אישית ודבקות במטרה.
המפגשים השבועיים נערכים ב"כיפת שומרי המפרץ" (כבש"ה) במרכז איזידור באילת.

לוט"ר אילת

יחידת חיל רגלים מובחרת הכפופה לעוצבת אדום בפיקוד הדרום של צבא ההגנה לישראל. היחידה היא יחידת מילואים. היחידה הוקמה כיחידת התערבות ביוזמת אלוף פיקוד הדרום דאז, מתן וילנאי, במטרה להתמודד עם פיגועי מיקוח במרחב העיר אילת והערבה.‏ למרות הצורך במתנדבים חדשים נוספים ליחידה, לא כל אחד מתקבל ללוט"ר.

מועדונית "בית בערבה"

מוקמת במתחם חוות גרופית. למועדונית מגיעים במהלך השנה ילדים מכיתה א-ו' שזקוקים לתשומת לב והכלה עמוקה.
המתנדבים מסייעים בזמן הארוחה,מכילים את הילדים, משחקים בסבלנות ובהגיון, מרגישים נח עם עצמם. "כדאי לזכור מימי ביה"ס את הזיכרונות הפחות נעימים וכך להביא איתך את האמפטיה לתוך המסגרת המיוחדת הזו". אומרת האחראית על תפעול המועדונית. אנחנו מחפשים אדם שקל לו לצחוק בזמנים הנכונים ולהיות רציני כשהסיטואציה דורשת זאת, אדם שמגיע עם המון אנרגיה חיובית, יזם בעל ראש גדול, חרוץ נמרץ ועם הרבה פתיחות לשונה וסבלנות. חשוב לזכור שהילדים מצפים בקוצר רוח  להגעת המתנדב/ת ולכן חשוב להתמיד.

אח/ות  בוגר/ת

מטרת פרוייקט אח בוגר להעצים ילדים ונוער הזקוקים לקשר אישי ומשמעותי עם מתנדב בוגר.
הפרוייקט מלווה בתמיכה מקצועית של צוות המחלקה לשירותים חברתיים , המאפשר בניית קשר יציב, תומך ומעצים. המתנדב מגיע למפגש שבועי עם ילד/ה  שבו יהנו השניים מזמן איכות ומפעילות שיבחרו יחד.
מי יכול להצטרף? בעל/ת רגישות, אכפתיות, יכולות ללמד, חברותיות, התמדה ורצינות.

גן יותם  לילדי מבקשי מקלט ועובדים זרים באילת  

ממוקם במרכז מור באילת. הגן פועל באילת מזה מס' שנים והוא נותן מענה לילדי מבקשי המקלט והעובדים הזרים. בגן, גננת וסייעת מטעם משרד החינוך, נמצא במבנה שהקצתה עיריית אילת. המתנדבים מסייעים לצוות הגן, בחלוקת ארוחת הבוקר שהילדים מביאים, בהכרת הילדים בשמם, במשחק והענקת תשומת לב מלאה והקשבה, מתווכים בשיחות בין הילדים כשיש צורך, מסבירים פעולות שלהם על מנת שהילדים יבינו.

חווה לרכיבה טיפולית בקיבוץ גרופית

הרכיבה הטיפולית שואפת לשפר את איכות חייו של אדם בכל גיל  המתמודד עם קשיים תפקודיים. מחוייבת לערבות חברתית הדדית אשר מושכת  מתנדבים המהווים יחד עם העובדים צוות מלוכד הפועל ולהענקת סיוע מרבי לכל באי החווה בזמן שהותם בה. המתנדבים פועלים כדי לתחזק ולנקות את החווה ולשמור על ניקיונם של הסוסים, זו עבודה פיזית  קשה. טיפ למי שרוצה להישאר ולהחזיק מעמד - אל תיבהלו מכמות העבודה. בדרך כלל הרגעים המשמעותיים והמספקים ביותר הם הרגעים עם הילדים.

מד"א (מגן דוד אדום) חבל אילות

מגן דוד אדום בישראל הינו הארגון הלאומי לשרותי רפואה דחופה טרום אשפוזית ולשירותי הדם. הארגון מטפל במאות אלפי מקרים של הצלת חיים בכל שנה.
במועצה האזורית חבל אילות, פועלת קבוצת מובחרת של מתנדבים. נהגי אמבולנס, אחיות מגישי עזרה ראשונה הפעילים בכל יום מתוך 365 ימים הקיימים בשנה. המתנדבים מסורים ומתמידים לאורך השנים, יוצאים  לכל קריאה (פינוי חולים, תאונות דרכים  ועוד) הן באמבולנס והן ברכבם הפרטי לתאונות דרכים המתרחשות, לצערינו, על כביש הערבה שידע ויודע לא מעט תאונות כאלו. מתנדב מוכשר לתפקידו בקורס מקדים.

מועדון אנוש אילת

עמותת אנוש הוקמה כארגון משפחות במטרה לפעול למען רווחתם וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית.  בסניף 'אנוש אילת', נהנים המטופלים בזכות שיתופי הפעולה עם בתי המלון ועוד, מפעולות חווייתיות, טיולים, יציאה לבתי קפה, חגיגת חגים משותפים ועוד. מקשיבים, מסייעים ביצירה, משחקים יחד, מלווים לפעילויות מגוונות מחוץ למועדון. מוזיקאים או בעלי תחביב מעניין או עבודה מרתקת - מוזמנים להרצות ולספר.