התחנה הפסיכולוגית קהילתית בחבל אילות נפרדה לפני כשנתיים מן המועצה האזורית, והיא פועלת כיום כמוסד ללא כוונות רווח (חל"צ), לרווחת תושבי האזור.

שירותי התחנה

התפתחות הילד - ניתנים שירותי אבחון, טיפול והדרכה בתחומים הבאים: פיזיותרפיה התפתחותית, ריפוי בעיסוק,  שפה ובדיבור ע"י קלינאיות תקשורת, טיפול דיאדי (להורה וילד במשותף), וכן הדרכת הורים. הצוות ההתפתחותי עובד בשיתוף פעולה עם המכון להתפתחות הילד באילת.
כמו כן, מתקיימת עבודה עם צוותי החינוך של הגיל הרך בישובים, ועם הפסיכולוגים מטעם השפ"ח, לאיתור, מניעה, והדרכה התפתחותית.

בריאות ורווחה נפשית - כתחנה קהילתית הגישה שלנו לרווחה ובריאות נפשית הינה אינטגרטיבית ומתייחסת לאדם כחלק מהמשפחה ומן הקהילה בה הוא חי. התחנה כוללת מגוון רחב של גישות טיפוליות, המותאמות לגיל המטופל (ילדים, נוער, מבוגרים) ולצרכיו. הטיפול הפסיכו תרפויטי כולל טיפול אישי, טיפול זוגי, וטיפול משפחתי.
סוגי הטיפולים הניתנים בתחנה: טיפול פסיכולוגי דינאמי, טיפול קצר מועד, טיפול קוגניטיבי התנהגותי cbt.

טיפולים בהבעה ויצירה - בתחומי האומנות, המוסיקה, התנועה והדרמה תרפיה. בתחום בריאות הנפש ניתן ייעוץ פסיכיאטרי.

טיפול שיקומי - במסגרת התחנה הפסיכולוגית עובד צוות המתמחה בפסיכולוגיה שיקומית המוסמך לסייע לאנשים הסובלים מפגיעות תפקודיות בתחום הגוף והנפש.  כמו כן, אנו מתמחים בטיפול במצבי פוסט-טראומה.

אבחון - התחנה מספקת מגוון רחב של אבחונים באמצעות כלי האבחון המתקדמים ביותר (כולל איבחון ממוחשב). שירותים אלו כוללים אבחונים לאיתור הפרעת קשב וריכוז וליקויי למידה, הערכת בשלות, והערכה פסיכולוגית.

שפ"ח (השירות הפסיכולוגי החינוכי) - פועל בשיתוף פעולה עם אגף החינוך במועצה. השפ"ח מלווה את פעילות בית הספר היסודי, חטיבת הביניים והתיכון, וכן את הגיל הרך והגנים בישובי המועצה האזורית חבל אילות. התחנה מהווה כיום את השירות הפסיכולוגי לסטודנטים של קמפוס "בן-גוריון" באילת.

כל השרותים הפסיכולוגיים הניתנים ע"י התחנה, מתקיימים תוך שמירה מחמירה על כללים של סודיות רפואית. התחנה מוכרת על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה שיקומית.  כמו כן, עובדי התחנה מוכרים למתן שירות על ידי משרד הבטחון. אנו עושים מאמצים רבים כדי לספק מגוון רחב של שירותים לפרט, למשפחה ולקהילה. מגוון אנשי המקצוע בתחנה נועד לתת מענה אישי וייחודי לכל פונה.

אנו רואים בתחנה מרכז הקשוב לצרכים הפסיכולוגיים של כל תושבי האזור, מרכז הפועל להתפתחות, התעדכנות ולמידה של הצרכים המשתנים.

נשמח להשיב על שאלותיכם.

ליצירת קשר

אייל ליכטמאייר
מנהל התחנה
052-5834965
נעמי טוביאס
מנהלת אדמיניסטרטיבית
08-6355860
054-9799145
אילנית אמגר כהן
רכזת גביה ותפעול
08-6355861
052-2770455