לאתר החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות

החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות הינה חברה לתועלת הציבור, בבעלות קיבוצי הערבה, הקרן הקיימת לישראל וגופי תעשייה, פיתוח ואקדמיה בישראל. היא הוקמה בשל עניין משותף בפיתוח בר-קיימא מקומי, כתגובה להתחממות הגלובלית ובעקבות זיהוי הצורך בשימוש במשאבים מקומיים כגון אור שמש שופע, מרחבים פתוחים ורוח יזמות בקרב האוכלוסייה המקומית. אילת-אילות מקדמת שימוש ופיתוח באנרגיות מתחדשות לקידום אזורי של העיר אילת וחבל אילות השוכנים בערבה הדרומית.

היעד של הפרויקט הוא להפוך את אזור הערבה הדרומית למרכז בינלאומי למחקר ופיתוח טכנולוגיות להפקת אנרגיה מתחדשת, בלתי תלוי מבחינת צריכת האנרגיה ונטול דלקים ופליטות פחמן עד שנת 2025. קידום זה יביא לשינוי רב-מערכתי ומהותי זה של האזור, במיוחד מבחינת אפשרויות התעסוקה, ימשוך יזמים עסקיים רבים ועם היווצרות מודעות רבה יותר לפוטנציאל של אזור הערבה, צעירים משכילים ומוכשרים יותר יעברו להתגורר באזור כדי ליטול חלק במהפכה הירוקה המתהווה.

המבנה כיום

כנס בינלאומי אילת-אילות

קורס אקדמי


נכון לשנת 2017 אחד ההישגים המשמעותיים של הערבה הדרומית הנו חיבור לרשת של 122 מגה-וואט מייצור סולארי, המהווים 70% מצריכת האנרגיה במרחב אילת-אילות בשעות היום.

ייצור זה הופך את אזור הערבה הדרומית לבין הבודדים בעולם שמייצרים 70% מצריכת החשמל במהלך שעות היום. עד 2025 אנחנו שואפים להגיע לסף ייצור של 400 מגה-וואט של אנרגיה מתחדשת עבור כל שעות היממה, מה שיהפוך את האזור לעצמאי אנרגטי ונקי מפליטות פחמן. פרויקט זה ייצור באזור מרכז ידע בינלאומי, המאכלס טכנולוגיות חדשניות.

כפר מנותק רשת

שדה סולארי

שדה סולארי


שותפינו - 'הון הטבע' חממת סטרטאפ

הון הטבע היא חברת השקעות אשר מובילה ומתמקדת במימון מאיץ למיזמים בשלבים מוקדמים בתחום של אנרגיה מתחדשת. אנו משקיעים ביזמים מצטיינים בעלי טכנולוגיות יוצאות דופן. הצוות של חברת הון הטבע מורכב מיזמים מקצועיים, שמתמקדים אך ורק בתחום אחד – אנרגיה. מטרתנו הינה מינוף טכנולוגי, יצירת הזדמנויות עסקיות לשותפינו ובניית חברות איכותיות מהיסוד והלאה.

הון הטבע החלה את פעילותה בשנת 2011, ומאז היא מפעילה את המרכז הישראלי הלאומי לאנרגיה מתחדשת בערבה הדרומית. בנוסף לתמיכה בחברות סטארט-אפ, הנמצאות בשלבים מוקדמים, הון הטבע גם תורמת למחקר האקדמי בתחום של אנרגיה מתחדשת, ומפעילה מבחן מרכז אימות באזור חבל אילות (קיבוץ קטורה). לאתר הון הטבע.

 

מידע נוסף


 

ליצירת קשר

דורית בנט
מנכ"לית אילת-אילות
08-6222296
053-2291026
נעם אילן
סמנכ"ל טכנולוגיות
08-6222295
054-9799153
נעמה אלוני
מנהלת אדמיניסטרטיבית ורכזת כנס ותחרות נוער
08-6371717
אביטל נוסינוב
רכזת חינוך, הכשרות וקהילה
08-6222298
054-9799114