שְׁמָעְמִיתוֹס
שוברים מיתוסים בחבל אילות

תמנע 

האייפון שאתם מחזיקים עכשיו ביד? החולצה שאתם לובשים, האוטו שלכם, כל דבר שאנשים תכננו ויצרו והעתיקו ויצרו שוב ושוב... יש מצב שכל ההיסטוריה של הדבר הזה, שנראה לנו הכי טבעי בעולם, התחילה עשרים דקות מאילת, באמצע המדבר, ממש פה, בבקעת תמנע? יצאנו לבדוק...

להאזנה בספוטיפיי 

תמנע פרק ההמשך

מי הם האנשים שחפרו מעל ל 8,000 פירים בלב המדבר? ומדוע פתרון התעלומה ההיסטורית הוא בעל משמעות קריטית לחקר התנ"ך?! מי הם?! מי הםםםם?!ממצאים חדשים שנתגלו במסגרת מחקרו של פרופ' ארז בן יוסף גורמים לנו לתפוס את ההיסטוריה באופן שונה לגמרי, ולעובדי פארק תמנע, להחליף את הכיתוב על השלטים.

להאזנה בספוטיפיי 

עלילות עיראק

פרק זה הוא פודקאסט מתח ודרמה הולוודי! ממש ככה. מסתבר ששורות שורות התמרים שאתם רואים לאורך כביש הערבה לא הגיעו לשם בכזאת קלות, עומד מאחוריהם סיפור על מבצע החקלאות הגדול והמורכב שנעשה בעולם.

להאזנה בספוטיפיי 

עלילות עיראק פרק הבונוס

אוקי, אז יש תמרים לגדל, מה עכשיו? הגרסה החקלאית והמודרנית לעלילות עיראק. כמה מאמץ וידיים עובדות מסתתרות מאחורי תמר אחד קטן, עסיסי וטעים?

להאזנה בספוטיפיי 

עתיד החקלאות

מסתבר שאצלנו במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה דרומית חתומים על המצאות ששינו את העולם! אם כך המצב אז מעניין מה אנחנו מסוגלים לעשות בעתיד?

להאזנה בספוטיפיי 

המילה הרביעית (יטבתה)
השנה היא 1957. בן גוריון מדרים עד לערבה כדי לנאום בטקס ההקמה של קיבוץ יטבתה. הגרסה הרשמית מספרת (בהתרגשות ובגאווה) שבאותו נאום נאמרו 3 מילים בלבד. אבל מה אם נגיד לכם שהיתה שם מילה נוספת? פרק זה מתמקד בחקירה של הקונספרציה הגדולה ביותר שנראתה בתנועה הקיבוצית! בהשתתפות כוכבי יטבתה לדורותיהם.

להאזנה בספוטיפיי

תעלומת הרוח (סמר)
בשנת 1981, אי שם בערבה הדרומית, בקיבוץ יוצא דופן (יש שיאמרו "אנרכיסטי") התרחשה פרשה מוזרה:
ארגז שהכיל בתוכו את רשימת העקרונות שמייסדי הקיבוץ ניסחו כדי לעצב את מציאות חייהם לאורם – נעלם! ארבעים שנה לאחר מכן, יוצא צוות "זבוב חמאה" לשטח, כדי לפענח את התעלומה. בדרכו אל הארגז נחשף הצוות לרוח שמלכדת את אחת הקהילות המעניינות והצבעוניות בישראל.

להאזנה בספוטיפיי