לאתר האינטרנט של החווה
לדף הפייסבוק של החווה
לאינסטגרם של החווה


החווה הטיפולית מול הרי אדום ממוקמת בשדות של קיבוץ גרופית, בנוף המדברי ובקרבת הרכס של הרי ירדן הקסומים.
החווה מעניקה חוויה טיפולית ייחודית לאוכלוסייה הזקוקה לטיפול ברכיבה לצורך שיקום וריפוי ומתגוררת בדרום הרחוק של מדינת ישראל.

העמותה המפעילה את החווה, הוקמה בשנת 1999, ומטרתה לקדם את פרויקט הרכיבה הטיפולית בדרום הארץ. העמותה הינה מוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר) הפועל לגיוס תרומות לטובת הענקת מלגות למטופלים לפי קריטריונים קבועים.

שונטל + נועם

ליאו + וונדי

אוכלוסיית הרוכבים כוללת ילדים, מתבגרים ומבוגרים מיישובי הערבה הדרומית ומעיר אילת, הסובלים מלקויות התפתחותיות ונוירולוגיות, נכויות מוטוריות, הפרעות רגשיות והתנהגותיות, קשיי למידה ומחלות כרוניות.
רכיבה טיפולית אפשרית מגיל 3 ועד בכלל ומותנית באישורים רפואיים מתאימים.

המטפלים

החווה הטיפולית מול הרי אדום ייחודית לא רק בתנאי האקלים ובנוף המדברי, אלא במקצועיות של המטפלים המוסמכים לרכיבה טיפולית, המקבלים הדרכה פסיכולוגית קבועה לגבי רוכביהם.
המטפלים המקצועיים אחראיים על התכנון וביצוע הטיפול של כל רוכב, אך קיימים עוד גורמים בצוות המטפל: המתנדבים המסורים העוזרים באופן קבוע בטיפול השבועי, וכמובן הסוסים של החווה, הסוסים נבחרים לכל טיפול על פי ההתאמה בין צרכי הרוכב, האופי והמבנה של הסוס.

טיול מתנדבים

טיול מתנדבים

הקשר הדינאמי עומד במרכז החוויה הטיפולית ברכיבה

הקשר הנבנה בין הרוכב, המטפל, המתנדב ההולך לצד הסוס, והסוס, מהווה את המהות של הרכיבה הטיפולית ומקדם את התחזקותו של הרוכב. הרוכב לומד לשלוט בתנוחת הגוף ובשרירים של עצמו ושל הסוס, ובמקביל מפתח קשרי אמון עם המטפל, הסוס והמתנדב. לרכיבה טיפולית השפעה ישירה על תחושת ההעצמה של הרוכב/ת, הפנמת תחושת המסוגלות הכה חיונית להתקדמות, על ישיבתו הזקופה וכל זה מתרחש כשנמצאים בחוץ באוויר המדברי הצח!
 

ליצירת קשר

החווה הטיפולית
054-5642744