מהי התנדבות? 

"פעולה. השקעה של משהו ללא רווח קונקרטי ברור. ללא כפייה. עזרה, להיטיב עם מישהו. התנדבות היא כל פעילות שבה ניתן זמן ללא תמורה על מנת להיטיב עם אדם או עם קבוצת אחרים או עם מטרה מסוימת" (וילסון. שנת 2000)

 

המחלקה לשירותים חברתיים מציעה הזדמנות להתנדב למען הקהילה מחוץ לגדר הקיבוץ. אצלנו במועצה מתנדבים מעל 300 תושבים שמסיימים את עבודתם היום יומית ומתפנים לפעילות התנדבותית. הפעילות התתנדבותית מלווה בסיפוק רב והנאה. אפשרויות ההתנדבות שונות ומגוונות: חונכות לילדים, מועדונית, רכיבה טיפולית, והתנדבות בעיר אילת אלו הן רק חלק האפשרויות הפתוחות לאנשי האזור המעונינים בתרומה לקהילה. ההתנדבות אינה מוגבלת בגיל ומיועדת הן לנוער מהתיכון והן לגיל הזהב. מעוניינים לבדוק אפשרות להתנדב: נא לפנות לטלי אלון, 08-6355866, 054-9799154.

״גאוות היחידה״ שלנו: עידו קלאי מקיבוץ גרופית, זכה באות המתנדב המצטיין של שר הרווחה בשנת 2013. עידו שמתנדב במד"א למעלה מ-40 שנה, הוא המתנדב היחיד באזור שלנו שזכה באות זה, עד כה.
האזינו לעידו מתראיין ברדיו קול הים האדום באילת על זכייתו: הראיון המלא  מתאריך 24.6.13

 

רוצים להצטרף אלינו?

שימו לב! ההתנדבות מתחילה בראיון מקדים, הכרות עם מקום ההתנדבות והדרכה בצעדים הראשונים בפעילות. ההתנדבות כוללת נסיעות, ביטוח מתנדבים, ימי גיבוש וערבי כייף. כל מתנדב שרוצה להתנדב לכוחות ההצלה וכן למד"א מוזמן לפנות לבינה נעים רכזת המתנדבים של כוחות הבטחון וההצלה במועצה: 08-6355817.

 

קישורים שימושיים

החווה לרכיבה טיפולית בגרופית – מקום להתנדב
מדריך למתנדב
טופס המלצה להענקת מגן שר הרווחה מיועד לארגוני המתנדבים
פייסבוק של היחידה להתנדבות, הנכם מוזמנים להיכנס!
התנדבות ברשויות מקומיות