לאתר האינטרנט של קיבוץ יהל

קיבוץ יהל הוא הצפוני ביותר מבין קיבוצי הערבה הדרומית. כ-40 דקות נסיעה מאילת וכ-15 דקות מהמתחם האזורי שבו ממוקמים מבנה המועצה, המרפאה האזורית והמתנ"ס.

יהל מונה כ-50 משפחות המנהלות חיי קהילה של ערבות הדדית, מפגשים חברתיים, ביטחון אישי ואיכות חיים והוא פתוח לקליטת משפחות חדשות בכל עת. 

טיול חג המשק לרגל שנת ה-40 לקיבוץ

קיבוץ יהל הוקם בשנת 1977 על ידי התנועה ליהדות מתקדמת, ועד היום הקיבוץ מאפשר ותומך במגוון זרמים. אנו חיים זה לצד זה עולים חדשים, חילונים, רפורמים ואתאיסטים. 

ביהל פעוטון לגילאי 0-3 אשר בימים אלה מנוהל ביחס של 1 על 3, כלומר: אשת צוות עבור כל שלושה ילדים. יחס מספרי זה מאפשר מתן יחס אישי, שמעניק לילדים את הבסיס האיכותי ביותר להתפתח ולפרוח. הקטנטנים של יהל זוכים ליחס חם, והם חלק בלתי נפרד מההווי החינוכי של הקיבוץ. 

בנוסף, ביהל מסגרות חינוכיות לכל ילדי בית הספר - החל מכיתה א' ועד כיתה יב'. במסגרות אלה שוהים הילדים אחרי שעות הלימודים.
משאבים רבים מושקעים בחינוך ביהל: בהכשרת מדריכים ומטפלות, בגיבוש והעברת התכנים החינוכיים ובתחזוקת מבני החינוך ברמה גבוהה.

לגדול בקיבוץ יהל

בקיבוץ פועלים חדר אוכל, מועדון לחבר, ספרייה, מגרש כדורסל, מגרש כדורגל, מגרש טניס ובריכת שחייה. 

לחיי הקהילה חלק מרכזי ביהל. הפעילויות הקהילתיות בקיבוץ כוללות חגים משותפים, אירועים ושמחות, הרצאות, מפגשים בנושאים שונים ומופעי תרבות.


אפשרויות הצטרפות

יהל המתחדש פתח שלושה מסלולים למתעניינים במעבר לקיבוץ:

הצטרפות כחבר קיבוץ
הצטרפות לקיבוץ כחבר מן המניין. ביהל הושלם תהליך שיוך דירות המגורים והנכסים לחברים, ועל כן רכישת בית קיים תעניק למצטרפים החדשים זכאות לבית ולמגרש הרשום על שמם.

הצטרפות כתושב בהרחבה הקהילתית
בניית בית צמוד קרקע בשכונת ההרחבה הצומחת. חברי ההרחבה הינם חברים באגודה קהילתית ולוקחים חלק ביצירת סדר היום הקהילתי והחינוכי בקיבוץ. 

הצטרפות כתושב
מגורים בשכירות בתחום הקיבוץ. 

 

ליצירת קשר

אמנון שמעוני
מזכיר הקיבוץ
0549799111
חני ליכטר
מזכירות יהל
08-6357911
דנה ל.
רכזת קליטה ביהל
054-2143628
מיכל צור
רכזת תושבים ביהל
052-8260604