דלג לתוכן העמוד

יובל-דב טגליכט

יובל-דב טגליכט
טוראי 

יובל-דב טגליכט

בן מרגלית ויוסף
נפל ביום ח באייר תשלו (08/05/1976)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל

סיפור חייו

בן יוסף ומרגלית. נולד ביום ז בתמוז תשיז (6.7.1957) בירושלים. כאן למד בבית-הספר היסודי עש אגרון ובבית-הספר היסודי יפה-נוף. לאחר כיתה ו עבר לבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1970 - 1971 שהה עם משפחתו בלונדון ולמד שם, לפי בקשתו, בבית-ספר תיכון יהודי. עם שובו לארץ חזר לבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה ובו סיים את לימודיו בהצלחה רבה.

יובל היה נער פיקח ומוכשר. הוא הצטיין בכל אשר עשה והיה אהוד על חברת התלמידים. אחרי מלחמת יום-הכיפורים התגבש אצלו ואצל קבוצת חברים מבית-ספרו הרעיון להתנדב לנחל - כדי לשרת ביחידה קרבית וגם לקחת חלק במפעל ההתיישבות. לרעיון זה נשאר יובל נאמן, ולכן דחה את האפשרויות שהוצעו לו בזמן הגיוס לשרת בחיל- המודיעין ובחיל-האויר. הוא הצטרף עם חבריו לגרעין סמרה והספיק להיות נוכח בטכס הנחת אבן-הפינה לקיבוץ סמר.

יובל גויס לצהל בספטמבר 1975 ושירת בנחמ ובנחל. הוא סיים את הטירונות בהצלחה ונקלט היטב בחברת בני יחידתו לשירות ולגרעין. הוא היה חייל אחראי ובוגר וזכה למלוא ההערכה של מפקדיו.

ביום ח באייר תשלו (8.5.1976) נפל יובל בעת מילוי תפקידו בערבה. הובא למנוחת- עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

 

מקום מנוחתו

יובל-דב טגליכט
בן 19 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
אזור: ד
חלקה: 4
שורה: 6
קבר: 8