דלג לתוכן העמוד

משה קבלו

משה קבלו
טוראי 

משה קבלו

בן טורקיה וחיים
נפל ביום יא באייר תשמט (15/05/1989)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי דימונה

סיפור חייו

בן טורקיה וחיים. נולד ביום ח בתמוז תשל (12.7.1970) בדימונה, בן-זקונים להוריו. למד בבית-הספר היסודי רביבים בדימונה. אחרי-כן המשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון להמן שבמקום.

כשהיה בן שנה נפל מחלון ביתו שבקומה הראשונה וניצל בנס, ורק צלקת קטנה נותרה במצחו. משה היה אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא אהב משחקי ספורט. כשהיה בכיתה ט הצטרף לתנועת השומר הצעיר ונטל חלק בכל הפעילויות החברתיות של התנועה. בהתקרב מועד גיוסו הצטרף לגרעין הנחל ססגון לקיבוץ סמר. הוא יצא לשלת מוקדם בקיבוץ רוחמה, ותקופה זו היתה התקופה היפה בחייו.

משה גויס לצהל בשלהי דצמבר 1988 ועשה את שירותו בנחל.

ביום יא באייר תשמט (15.5.1989) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בדימונה. השאיר אחריו הורים, אח - שלמה וחמש אחיות - חנה, יעל, יפה, מרים ושוש.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: בנכם משה זל התנדב לנחל והיה אמור להגשים עם חבריו את הציונות האמיתית ואהבת המולדת בדרך זו. צר לנו מאוד על כי לא זכה לכך. בשמי ובשם היחידה אני מביע את צערנו הרב על מותו של בנכם יקירכם משה זל. וכתב חברו הטוב, שרגא מויסי: משה - אהבתי אותך. תמיד היית לי רע וידיד. לעולם לא אשכח אותך ואת כל בני-ביתך. ועוד כתבו חבריו לגרעין: קבלו - היית נהדר... חבריו לגרעין הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה דברים ושירים על דמותו.

מקום מנוחתו

משה קבלו
בן 19 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי דימונה
חלקה: 2
שורה: 2
קבר: 6